КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис вести од светот
   Прикажи # 
# Наслов на текстот Датум
1 Јапонската влада одвои дополнителни срества Среда, 24 Декември 2008
2 Мерките на Обама за спас на економијата се “тешки” 850 милијарди долари за две години Среда, 24 Декември 2008
3 ЕЦБ: Финансиските пазари покажуваат знакови на “споро и постепено смирување” Среда, 24 Декември 2008
4 ОЕЦД: Невработеноста во светот ќе порасне Вторник, 23 Декември 2008
5 ИИФ: Светското стопанство со негативен раст во 2009-та Вторник, 23 Декември 2008
6 „Туркиш ерлјанс“ купува 49 проценти од „БХ Ерлајнс“ Вторник, 23 Декември 2008
7 Bank of England: Згрешивме што не реагиравме на задолжувањето Понеделник, 22 Декември 2008
8 Deutsche Borse ја купува Market News International Понеделник, 22 Декември 2008
9 Нов драстичен пад на цената на нафтата Петок, 19 Декември 2008
10 Франција во рецесија oд јануари 2009-та Петок, 19 Декември 2008
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 

Светски берзи

Powered by GLOBAL NET
Банер
Банер