КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис вести од светот
   Прикажи # 
# Наслов на текстот Датум
11 Adobe не е погоден од светската криза Петок, 19 Декември 2008
12 Acer и ASUS со најголема продажба на лаптопи Среда, 17 Декември 2008
13 Русија засега не се приклучувa кон ОПЕК Среда, 17 Декември 2008
14 Прв квартален пад на бројот на вработени лица во евро зоната Среда, 17 Декември 2008
15 На стотина европски производители на автомобилски делови им се заканува банкрот Среда, 17 Декември 2008
16 Австриска централна банка: Проблемите на странските банки може да ја загрозат Источна Европа Понеделник, 15 Декември 2008
17 Кина не увезувала бензин во ноември Понеделник, 15 Декември 2008
18 Рекорден пад на индустриското производство во еврозоната за 15 години Понеделник, 15 Декември 2008
19 BANK OF AMERICA укинува 35.000 работни места Петок, 12 Декември 2008
20 Ќе го прифати ли Велика Британија Еврото? Среда, 03 Декември 2008
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 

Светски берзи

Powered by GLOBAL NET
Банер
Банер