КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис вести од светот
   Прикажи # 
# Наслов на текстот Датум
21 Заминување на фиксната телефонија ??? Среда, 03 Декември 2008
22 „Лукоил“ го купи турскиот „Акпет“ Среда, 26 Ноември 2008
23 Нордиските земји го спасуваат Исланд Петок, 21 Ноември 2008
24 Светската банка предвидува глобален стопански раст од само 1% во 2009-та Четврток, 13 Ноември 2008
25 Џозеф Стиглиц: Глобалната финансиска криза ќе го погоди Балканот Четврток, 13 Ноември 2008
26 САД со странски долг од 2,6 илјади милијарди долари Четврток, 13 Ноември 2008
27 Русија: Улогата на ММФ мора да се измени Понеделник, 10 Ноември 2008
28 Банкрот на уште две американски банки Понеделник, 10 Ноември 2008
29 Неуспешен обид за продажба на ЈАТ Понеделник, 10 Ноември 2008
30 iPhone веќе за една куна Четврток, 06 Ноември 2008
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 

Светски берзи

Powered by GLOBAL NET
Банер
Банер