КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис вести од светот
   Прикажи # 
# Наслов на текстот Датум
31 „Делта“ ја основа најголемата авиокомпанија во светот Петок, 31 Октомври 2008
32 Бугарија треба да изработи „план за спас“ Четврток, 30 Октомври 2008
33 Стратфор: Романија една од најзагрозените од економската криза Четврток, 30 Октомври 2008
34 Фолксваген е најголема светска компанија Среда, 29 Октомври 2008
35 Светската економија во загуба Среда, 29 Октомври 2008
36 „Арселор Митал“ ќе затвора фабрики во Белгија, Германија и Франција? Понеделник, 27 Октомври 2008
37 Џозеф Стиглиц шеф на тимот на ОН за решавање на финансиската криза Среда, 22 Октомври 2008
38 Балтичките земји во состојба како Исланд? Среда, 22 Октомври 2008
39 Балканот имун на финансиската криза? Вторник, 21 Октомври 2008
40 „Microsoft“ прв во светот по вложувања во наука и истражувања Вторник, 21 Октомври 2008
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 

Светски берзи

Powered by GLOBAL NET
Банер
Банер