КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис вести од светот
   Прикажи # 
# Наслов на текстот Датум
51 Форд го продава уделот во Мазда Среда, 15 Октомври 2008
52 Европа е обединета : Државите ќе спречуваат банкрот на банките Вторник, 14 Октомври 2008
53 Белгиско-швајцарска инвестициja во пристаништето Валона Петок, 10 Октомври 2008
54 Прв пат во историјата падна БДП во еврозоната Четврток, 09 Октомври 2008
55 Европската банкарска федерација смирува Вторник, 30 Септември 2008
56 Бројот на претплатници расте Вторник, 30 Септември 2008
57 „Вашингтон Мјучуал“ затворена Вторник, 30 Септември 2008
58 „Џенерал моторс“ со двојно поголемо производство Вторник, 30 Септември 2008
59 Франција ќе се соочи со буџетски дефицит Вторник, 30 Септември 2008
60 „Wrigley“ на продажба за 23 милијарди долари Вторник, 30 Септември 2008
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 

Светски берзи

Powered by GLOBAL NET
Банер
Банер