КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис вести од светот
   Прикажи # 
# Наслов на текстот Датум
71 Волстрит ќе ги погоди и Азија и Европа Четврток, 18 Септември 2008
72 Управата за федерални резерви на САД ја спасува АИГ Четврток, 18 Септември 2008
73 Кризата се пресели и во Москва Четврток, 18 Септември 2008
74 ЕЦБ вбризга 30 милијарди евра на пазарот во зоната на еврото Вторник, 16 Септември 2008
75 ОПЕК го намали дневното производство Четврток, 11 Септември 2008
76 Двата водечки индекси на Вол стрит во пад Четврток, 11 Септември 2008
77 Европската берза го следи падот на Wall Street Среда, 10 Септември 2008
78 Еврото падна на азиските берзи Четврток, 04 Септември 2008
79 На Wall Street повторно пад поради лоши финансиски вести Среда, 27 Август 2008
80 PriceWaterhouseCoopers: Британија во загуба од 600 милијарди фунти од хипотекарната криза Вторник, 19 Август 2008
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 

Светски берзи

Powered by GLOBAL NET
Банер
Банер