КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис Вести од Македонија
Извештај на Дуинг бизнис
Сабота, 22 Октомври 2011

Извештајот „Дуинг бизнис“ на Светска банка, особено делот за градежниот сектор во кој е остварен најголем напредок во однос на градежните дозволи беше тема на разговор на денешната работна средба на вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со претставниците на Градежната комора при Сојузот на стопански комори (ССК).


Повеќе...
 
Гошев: Курсот на денарот останува стабилен
Петок, 19 Декември 2008

Девизниот курс на денарот останува стабилен и централната банка ...
Повеќе...
 
Турк Телеком со прелиминарна понуда за Космофон
Петок, 19 Декември 2008
Турската телекомуникациска компанија Турк Телеком соопшти дека поднела прелиминарна понуда
Повеќе...
 
ТТК банка ја прошири мрежата на банкомати
Среда, 17 Декември 2008
ТТК Банка ја прошири својата мрежа во земјава поставувајќи нови
Повеќе...
 
Стартува третиот пензиски столб
Вторник, 16 Декември 2008
Третиот пензиски столб треба да стартува од 1-ви јануари 2009 година.
Повеќе...
 
Прокредит банка : Компанија со добро корпоративно упраување
Вторник, 16 Декември 2008
Невладината организација „Транспарентност – Нулта корупција“ во соработка со
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 
Банер
Банер