КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис Вести од Македонија
„Орланди“ отвара фабрика во Македонија
Четврток, 18 Септември 2008
Италијанската компанија „Орланди“, чија основна дејност е трговија на автомобили и механизација
Повеќе...
 
Oсигурувањето на возилата поевтинува за 30 проценти
Петок, 12 Септември 2008
Ова поефтинување ќе значи помали трошоци за регистрација за околу 20%...
Повеќе...
 
Гасоводната мрежа ќе се гради во 2010
Вторник, 09 Септември 2008

Министерството за транспорт објави тендер....


Повеќе...
 
Четврти мобилен оператор засега ќе нема
Вторник, 09 Септември 2008

Четврти мобилен оператор засега ќе нема....


Повеќе...
 
Прокредит со нова услуга
Вторник, 02 Септември 2008
Отсега, услугата за брз трансфер на пари ќе биде поблиска за клиентите на уште 10 нови локации
Повеќе...
 
Од Понеделник стартува услугата преносливост на броеви
Петок, 29 Август 2008
Ова беше и една од причините поради која голем дел од корисниците не го менуваа операторот.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 
Банер
Банер