КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис Вести од Македонија
Инфлацијата мака на сите екс-Ју држави
Понеделник, 25 Август 2008
Инфлацијата е заедничка мака на сите екс-југословенски држави. Според податоците на
Повеќе...
 
Повисоки каматни стапки во Тутинска Банка
Понеделник, 25 Август 2008
НЛБ Тутунска банка АД Скопје од 1 септември ги зголемува каматните стапки за
Повеќе...
 
СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ НА ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ
Среда, 20 Август 2008
Според последните извори на Народна Банка, вредноста на трансакциите остварени преку платежни картички во месец Јули е зголемена за
Повеќе...
 
За пет месеци странци инвестирале повеќе од 230 милиони евра
Вторник, 19 Август 2008
Статистиката на Народната банка покажува дека најголем прилив на странски инвестиции
Повеќе...
 
Инфлацијата под контрола, растот на БДП над шест проценти
Понеделник, 18 Август 2008
Министерот за финансии Трајко Славески изјави дека инфлацијата во земјава е под контрола, 
Повеќе...
 
„Стопанска банка“ ги зголеми каматните стапки на кредити за население
Четврток, 14 Август 2008
Стопанска Банка соопшти дека зголемувањето на каматите е во согласност со
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 
Банер
Банер