КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис Вести од Македонија
Бизнис семинар за соработка помеѓу Грчки и Македонски компании
Сабота, 19 Јули 2008
Во организација на Комората на Извозници од Северна Грција, минатата недела од 14-17 Јули се одржа Семинар...
Повеќе...
 
НЛБ - Подигнување готовина од банкоматите со иста провизија
Четврток, 17 Јули 2008
Од НЛБ Тутунска информираат дека готовина ќе може да се подигнува на сите банкомати од
Повеќе...
 
„Телекабел“ четврт оператор во фиксната телефонија
Петок, 11 Јули 2008

 

Кабелскиот оператор „Телекабел“ планира да почне со нудење на услуги ...
Повеќе...
 
ПРОКРЕДИТ БАНКА ВОВЕДЕ „TCR“ АПАРАТ ЗА ПОБРЗА УСЛУГА
Среда, 09 Јули 2008
Со цел да се подобри услугата кон клиентите, ПроКредит Банка воведе TCR ( Teller Cash Recycler ) – апарат за автоматска обработка на готовина. Ваквиот апарат се вовоедува за прв пат во банкарскиот сектор во Македонија...
Повеќе...
 
НБРМ: Нема да има девалвација
Вторник, 08 Јули 2008

Гувернерот Петар Гошев за медиумите изјави дека...


Повеќе...
 
Стопанска Банка најдобра во Македонија за 2008
Петок, 04 Јули 2008
Британскиот финансиски магазин „EUROMONEY“ ја избра Стопанска Банка АД Скопје за најдобра во Македонија за 2008...
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 
Банер
Банер