КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис Вести од Македонија
Инфлацијата во јуни надмина 10%
Среда, 02 Јули 2008

Индексот на цените на мало во јуни во споредба со минатата година е зголемен за 8,4%, додека во споредба со мај е пораснат за 0,8%...


Повеќе...
 
Македонија педесетта на листата на најдобри земји за бизнис
Вторник, 01 Јули 2008

Според економскиот магазин ФОРБС Македонија се искачи за триесет места на листата на Форбс за најдобри земји за водење бизнис. За разлика од 2007-та кога познатиот економски магазин ја рангираше земјава на 82 место, оваа година се најдовме во горната половина, на 50-то од над 120 рангирани држави.


Повеќе...
 
"Eлектрани на Mакедонија" новата компанија што ќе се издвои од ЕСМ
Вторник, 01 Јули 2008

Скопје - "Електрани на Македонија" ќе биде новата компанија која ќе издвои од сегашното Електростопанство на Македонија и чија главна дејност ќе биде производство на електрична енергија.


Повеќе...
 
Промотивен пакет на микро бизнис кредити од Стопанска банка-АД Скопје
Четврток, 26 Јуни 2008
Како што соопштуваат од Стопанска Банка, станува збор за инстант и експрес микро кредит во евра со промотивна годишна каматна стапка од ...
Повеќе...
 
Најавена градба на фабрика за биогориво во Битолско
Четврток, 26 Јуни 2008
Градоначалникот на општина Новаци, Лазар Котевски планира да ја посети Австрија селдната недела  и да разговара со инвеститорот околу деталите за изградбата....

Повеќе...
 
Одредби од Законот за данок од добивка
Среда, 25 Јуни 2008
Уставниот суд поведе постапка за уставноста на измените донесени на 31 декември 2007...
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 
Банер
Банер