КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Бизнис Вести од Македонија
Таки Фити: „Владините мерки се добри, но недоволни“
Петок, 05 Декември 2008
Се однесуваат за сите, а не само за најпогодените сектори, смета професорот и академик Таки Фити.
Повеќе...
 
Денарот ќе остане стабилен
Петок, 05 Декември 2008
Според него, веста која вчера во овој облик ја пренесоа повеќе странски агенции, меѓу кои и информативниот сервис на Дау Џоунс, е погрешна.

Повеќе...
 
НЛБ Тутунска банка добитник на наградата банка на годината во Македонија
Четврток, 04 Декември 2008
НЛБ Тутунска банка е годинашниот добитник на престижната награда
Повеќе...
 
Стандард & Пурс со негативна перспектива за македонската валута
Среда, 03 Декември 2008
Можното намалување на рејтиног на денарот агенцијата го објаснува со опаѓачката ликвидност,
Повеќе...
 
„Ри Енерџи“ ќе гради ветерници во Радовиш
Петок, 21 Ноември 2008
Австриската фирма „Ри Енерџи“ потпиша спогодба со општина Радовиш за изградба на фарма на ветерници.
Повеќе...
 
„Е.И.Г“ од Тел Авив со инвестиција во „Металец“ АД Прилеп
Понеделник, 10 Ноември 2008
Израелската компанија „Е.И.Г“ од Тел Aвив ќе инвестира над 15 милиони евра во прилепски „Металец“
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 
Банер
Банер