КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Совет на НБРМ: Македонскиот банкарски систем стабилен и со динамичен развој
Петок, 31 Октомври 2008
Советот на Народната банка на Република Македонија на седницата одржана на 30.10.2008 заклучил дека
Повеќе...
 
Технометал Вардар нов акционер во Макошпед
Вторник, 24 Јуни 2008
На 23.06.2008, Технометал ги купи од досегашниот акционер Васко Талевски кој повеќе не поседува акции во Макошпед.

Повеќе...
 
Вкупно 3,6 милиона евра се свртеа на берзата неделава.
Четврток, 12 Јуни 2008

12.06.2008
Тргувањето се зголеми минимално, но индексот МБИ 10 секој ден регистрираше надолен тренд. Брокерите очекуваат подобри времиња....


Повеќе...
 
Извештај од берза - 9 Јуни
Понеделник, 09 Јуни 2008

Истргувани се 7.662 акции преку 134 трансакции и обврзници во номинална вредност од 42.109 евра преку 25 трансакции. Вкупно се склучени ...


Повеќе...
 
Извештај од берза - 23 Јуни
Понеделник, 09 Јуни 2008

На денешниот ден на тргување Македонскиот Берзански Индекс – МБИ-10 изнесува 4898,23


Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 
Банер
Банер