КУРСНА ЛИСТА- НБРМ
29 Декември 2008 -ПОНЕДЕЛНИК
Вал. Куп. Сред. Прод.
EUR

61.1058

61.412961.7200
CHF 40.456740.660040.8633
GBP 63.924964.246264.5674
USD 43.420643.638843.8570
Струмичка „Еленица“ купи четвртина од „Киро Ќучук“
Среда, 16 Април 2008

Струмичката туларница „Еленица“ е фирмата која пред десет дена на берза купи 23,4 отсто од велешки „Киро Ќучук“, дознава Утрински весник. Оваа компанија, според весникот, за десет милиони денари купи вкупно 5.650 обични акции по цена од 1.770 денари. 


Повеќе...
 
Нови инвестиции од ЕБРД
Среда, 16 Април 2008

Европската банка за обнова и развој планира да ги зголеми своите активности во Македонија преку финансирање на инфраструктурни проекти, инвестиции во транспортот, општинската инфраструктура, енергетиката и енергетската ефикасност.

Повеќе...
 
Инвеститорите ќе се вратат ако има стабилна политичка клима
Понеделник, 14 Април 2008

Предвремените парламентарни избори, состојбите поврзани со Косово, недобивањето на покана за влез во НАТО, како и спорот со името со Грција, влијаат негативно врз економските случувања во државава, но не така драстично се оценките на економските експерти кои учествуваа на Деветтата годишна конференција што се одржа во Охрид, пренесува дневниот весник Вечер во денешното издание.


Повеќе...
 
Комерцијална банка најтранспарентна котирана компанија
Понеделник, 14 Април 2008

Комерцијална банка е најтранспарентната котирана компанија на Македонската берза која за својот придонес во односот кон јавноста од Берзата ја доби наградата „Кристално ѕвоно“. На крајот на Деветтата годишна конференција на Македонската берза што заврши во саботата  во Охрид, награда за најдобар истражувачки труд од областа на пазарот на хартии од вредност доби м-р Викторија Атанасовска, истакнува Утрински весник во денешното издание.


... повеќе ...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Регионални индекси 26.12.2008
 
MBI10

2.062,87 

-1,03

MBID

2.193,08 

+0,19
Crobex

1.758,57

0,00
Sasx-10

1.204,10 

+1,07
Birs

1.000,22

+0,63
Nex20

8.828,64 

+0,84 

Moste

390,32 

+0,21
Belex15

538,42

+2,04
SBI20

3.566,12

0,00
 
Банер
Банер